• 637902071208449290_5648D4B6-E2F9-4249-AECE-43D5FF302897.jpeg
  • 637902071214386842_270AD5FC-51F3-48B5-BF98-7E856254D9A5.jpeg
  • 637902071216730540_F097A563-0280-43E4-8247-8D21CBCB2CDD.jpeg
  • 637902071219230374_2ED1F4D2-0150-49BA-A605-B09131440D79.jpeg
  • 637902071226262316_E918EEEF-C20C-4512-BFB8-4DC8A693EE4F.jpeg
  • 637902071229074417_90EDC555-9799-4CC6-BD1F-D31C607600D2.jpeg

Toyen

* 21. 9. 1902 Sm + 9. 11. 1980 (v

La nuit roule des cris

ID Aukce: 9943
Litooffset, signováno vpravo dole, nerámováno volný list, rozměr listu 66 x 48,5 cm, číslováno 75/500, certifikát přiložen.
Vyvolávací cena:

2 000 Kč

3 600 Kč

Toyen [toajen], vlastním jménem Marie Čermínová (21. září 1902 Smíchov[1] – 9. listopadu 1980 Paříž), byla česko-francouzská malířka, jedna z představitelek evropského surrealismu. Je významnou osobností české kultury, ačkoliv většinu života prožila v Paříži. Patří mezi nejvýznamnější a nejsvobodnější tvůrčí osobnosti umělecké avantgardy první poloviny 20. století.

Konec: 14.02.2024 20:19:00

200 Kč

Příhozů: 9

YRM97957 360013.02.2024 20:44:09
YBD73188 340013.02.2024 20:44:02
YRM97957 320012.02.2024 21:43:55
YBD73188 300012.02.2024 21:43:54
YRM97957 280012.02.2024 21:43:14
YBD73188 260012.02.2024 21:43:13
YRM97957 240011.02.2024 18:44:00
YBD73188 220011.02.2024 18:43:53
YRM97957 200011.02.2024 9:49:59