• 638125839711093378_E8A2E406-928F-40C1-AB1F-48DC9E5E5F8A.jpeg
  • 638125839717968793_EE409C9C-F9F4-4A6F-A11F-449F11DEB9A3.jpeg
  • 638125839730156287_79B45F4A-9C3E-45F4-A81A-B1E76DEF9C74.jpeg
  • 638125839739062332_5656E9EE-8287-4147-8E00-222E6ADEC43A.jpeg
  • 638125839746562580_39A0DFCA-1514-4CED-AB3D-E2B8EE9DA74F.jpeg

Toyen

* 21. 9. 1902 Sm + 9. 11. 1980 (v

Židle s psími hlavami v poli smutečních věnců (Z cyklu Střelnice)

ID Aukce: 9866
litografie
47 x 66 cm
signováno vpravo dole v tisku
číslováno 140/500
volný list
Přiložen certifikát autenticity.
Vyvolávací cena:

1 000 Kč

1 600 Kč

Toyen [toajen], vlastním jménem Marie Čermínová (21. září 1902 Smíchov[1] – 9. listopadu 1980 Paříž), byla česko-francouzská malířka, jedna z představitelek evropského surrealismu. Je významnou osobností české kultury, ačkoliv většinu života prožila v Paříži. Patří mezi nejvýznamnější a nejsvobodnější tvůrčí osobnosti umělecké avantgardy první poloviny 20. století.

Konec: 14.02.2024 19:03:00

200 Kč

Příhozů: 4

TJQ37909 160013.02.2024 18:45:28
VED22376 140012.02.2024 21:41:43
TJQ37909 120012.02.2024 8:48:23
VED22376 100011.02.2024 18:44:14