• 638394583612375827_20231229_140538.jpg
  • 638394583614562818_20231229_140541.jpg
  • 638394583616281172_20231229_140548.jpg
  • 638394583616749809_20231229_140552.jpg

Born Adolf

*12. 6. 1930 +22. 5. 2016

Ranhojič

ID Aukce: 9795
litografie, celkový rozměr 48x32, číslováno 16/55, signováno, rámováno, zaskleno.
Vyvolávací cena:

5 000 Kč

9 000 Kč

Grafik, ilustrátor. Studoval na PFUK a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u A. Pelce. Zpočátku kreslil karikatury a ilustroval knížky a Ol. Jelínkem. S ním měl také první výstavu v Galerii Fronta v Praze v roce 1959. V roce 1964 se zúčastnil výstavy světové karikatury v Montrealu, kde pak v roce 1977 získal Grand Prix. Roku 1972 se stává členem týmu Macourek – Born – Doubrava, který proslul animovanými filmy. Je také autorem kostýmů a dekorací k opeře Antonína Dvořáka Čert a Káča, inscenované v Národním divadle. V letech 1955 – 1994 ilustroval 362 knih, výtvarně spolupracoval na 64 filmech, vytvořil 5 scénických návrhů pro divadla. Uskutečnil 144 samostatných výstav u nás i v zahraničí a řady výstav kolektivních. V roce 1988 byl jmenován zasloužilým umělcem. V roce 2013 získal na Anifilmu cenu za celoživotní přínos animovanému filmu.

Konec: 13.02.2024 20:57:00

500 Kč

Účastníků: 4
Příhozů: 9

TQN30733 900013.02.2024 19:17:21
NWX22094 850013.02.2024 18:44:07
TQN30733 800013.02.2024 17:24:55
BQA12660 750011.02.2024 14:35:44
FMF71964 700011.02.2024 14:35:39
BQA12660 650011.02.2024 14:35:24
FMF71964 600011.02.2024 14:35:24
BQA12660 550011.02.2024 9:44:56
TQN30733 500005.02.2024 21:27:57