• 638068933179445516_Screen Shot 2022-12-17 at 5.01.29 PM.jpg
  • 638068933179914579_Screen Shot 2022-12-17 at 5.01.14 PM.jpg
  • 638068933181476527_Screen Shot 2022-12-17 at 5.01.00 PM.jpg
  • 638068933183195339_Screen Shot 2022-12-17 at 5.00.43 PM.jpg

Emler František

*26.7.1912 +25.5.1992

Karneval

ID Aukce: 9690
Olej/panel
nedatováno
signováno
124 x 60 cm
rámováno

ODHADNÍ CENA: 30.000 Kč - 40.000 Kč
Vyvolávací cena:

3 000 Kč

24 000 Kč

Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor a scénograf. Od roku 1932 studoval na AVU v Praze u prof O. Nejedlého, u kterého v roce 1938 s diplomem absolvoval. V témže roce mu v soutěži byla udělena „italská cena“ a celoroční italské stipednium. Zamiloval si jih Evropy, studoval v Římě u prof. Carla Silveriho na Accademia di belle arti od roku 1938 do roku 1939. Pobyty na římské akademii a poté na Sicílii František Emler mnoho získal. Nechal se inspirovat starými mistry v rámci jeho koloritu v obrazech ovocných zátiší a interiérů s figurami. Užíval tempery, dále pak olejové barvy a ke konci své kresby akvareloval. Po válce absolvoval čestný rok na AVU u prof. V. Pukla. V letech 1947 – 1949 studoval v ateliéru André Lhota v Paříži, současně byl zapsán na Ecole nationale supérieur des Beaux arts u prof. Duclose a R. Camiho. František Emler je zastoupen ve sbírkách Národní galerie, GHMP aj. V roce 1938 získal Italskou cenu a celoroční stipendium v Itálii, roku 1948 Cenu Fadeleine Bunoust na Salon National v Paříži. Dále získal množství cen a čestných uznání za ilustrace knih.

Konec: 13.02.2024 19:13:00

1 000 Kč

Účastníků: 4
Příhozů: 35

QJP61060 2400013.02.2024 19:09:04
YOU95099 2300013.02.2024 18:51:38
GIT12876 2200013.02.2024 18:51:28
YOU95099 2100013.02.2024 18:51:28
GIT12876 2000013.02.2024 18:51:18
YOU95099 1900013.02.2024 18:51:18
GIT12876 1800013.02.2024 18:51:07
YOU95099 1700013.02.2024 18:51:07
GIT12876 1600013.02.2024 18:50:57
YOU95099 1500013.02.2024 18:50:57
GIT12876 1400013.02.2024 18:50:47
YOU95099 1300013.02.2024 18:50:47
GIT12876 1200013.02.2024 18:50:37
YOU95099 1100013.02.2024 18:50:37
GIT12876 1000013.02.2024 18:50:27
YOU95099 950013.02.2024 18:50:17
GIT12876 900013.02.2024 18:50:17
YOU95099 850013.02.2024 18:50:06
GIT12876 800013.02.2024 18:50:06
YOU95099 750013.02.2024 18:49:56
GIT12876 700013.02.2024 18:49:56
YOU95099 650013.02.2024 18:49:46
GIT12876 600013.02.2024 18:49:46
YOU95099 550013.02.2024 18:49:36
GIT12876 500013.02.2024 15:37:52
YOU95099 480013.02.2024 15:37:52
GIT12876 460013.02.2024 15:37:42
YOU95099 440013.02.2024 15:37:42
GIT12876 420013.02.2024 15:37:32
YOU95099 400013.02.2024 15:37:32