• 638313208592289321_20230926_102344.jpg
  • 637853573945557711_20220412_101656.jpg
  • 638313208597288162_20230926_102349.jpg
  • 638313208599475170_20230926_102409.jpg

Holub Josef

*13. 11. 1870 +22. 8. 1957

U lesa

ID Aukce: 9683
Olej na plátně, rozměr 32 x 45 cm, signováno vlevo dole, rámováno, zaskleno. Pochází z významné Pražské sbírky, původně darováno majiteli z rodiny Holuba - Kralupy n. Vltavou.

Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Mgr. M. Zachařem a Mgr. D. Halatou

ODHADNÍ CENA:
45.000 - 55.000 Kč
Vyvolávací cena:

30 000 Kč

30 000 Kč

Vyučil se jako malíř pokojů v Mělníku, ale v letech 1890 - 1894 byl žákem pražské Akademie u profesora Julia Mařáka. Již na Akademii se mu dostalo Purmannova stipendia, v roce 1896 stipendia Hlávkova, za které se vypravil na studijní cestu do Dalmacie a Černé Hory. Studoval v galeriích rakouských a německých. Zůstal věrný způsobu malby, který si osvojil především od Kavána. Své náměty čerpal hlavně v krajinách Povltaví a Podřipska. Přestože Holubovy obrazy byly od počátku 20. století dobře posuzovány a na výstavách vždy oceňovány, jako malíř se dlouho nemohl uživit. V roce 1898 si otevřel fotografický ateliér a věnoval se profesionálně praxi fotografa.

Konec: 13.02.2024 19:08:00

1 000 Kč