• 638313275621415972_IMG_3044.jpeg
  • 638313275624384031_IMG_3045.jpeg
  • 638313275626727236_FullSizeRender.jpeg

Csordák Ludvík

*9. 2. 1864 +28. 6. 1937

Potůček

ID Aukce: 9676
Olej - lepenka, rozměr 28 x 28 cm, signováno vpravo dole, rámováno, mírně poškozeno.
Vyvolávací cena:

15 000 Kč

15 000 Kč

Malíř krajin. Prvním jeho učitelem na gymnáziu byl malíř Béla Klimkovics, později se na kreslířském ústavě v Budapešti připravoval k učitelskému povolání. V letech 1889-1895 studoval na pražské Akademii výtvarných umění v krajinářské škole Julia Mařáka. S ním ho spojovala záliba v lesních interiérech, v parkových prospektech, břízách a borovicích. Měl zálibu i v technice uhlokresby. V uhlokresbách je nejosobitější a jeho výtvarný projev dospívá básnické výše. Oleje maluje pastosně několika málo barvami širokým štětcem. Vystavoval v Plzni, Košicích.

Konec: 13.02.2024 19:01:00

1 000 Kč