• 638125757794752477_6890D878-1BE0-46FC-9AC1-DBC84C00B948.jpeg
  • 638125757796315026_5FF31A6B-6467-4C91-86C2-0EA997130E92.jpeg
  • 638125757798033527_D9394A3D-D561-4051-B186-2B6FC334E45B.jpeg
  • 638125757805690102_672A07AD-F56B-4621-95D9-FA3395FC5124.jpeg

Toyen

* 21. 9. 1902 Sm + 9. 11. 1980 (v

Z cyklu Studna ve věži - Střepy snů

ID Aukce: 10362
ofsetový tisk
rozměr ve výřezu 23 x 18 cm
signováno vpravo dole v tisku
rámováno a zaskleno s paspartou
Vyvolávací cena:

1 000 Kč

1 000 Kč

Toyen [toajen], vlastním jménem Marie Čermínová (21. září 1902 Smíchov[1] – 9. listopadu 1980 Paříž), byla česko-francouzská malířka, jedna z představitelek evropského surrealismu. Je významnou osobností české kultury, ačkoliv většinu života prožila v Paříži. Patří mezi nejvýznamnější a nejsvobodnější tvůrčí osobnosti umělecké avantgardy první poloviny 20. století.

Konec: 19.05.2024 18:28:00

200 Kč

GBH05937 100019.05.2024 7:03:18