• 637797416723337501_20220206_104725.jpg
  • 637797416732400257_20220206_104753.jpg

Toyen

* 21. 9. 1902 Sm + 9. 11. 1980 (v

Skořápky ořechů

ID Aukce: 10280
Tisk, rozměr ve výřezu 29,5 x 41 cm, signováno vpravo dole, datováno 1939, rámováno, zaskleno s paspartou.
Vyvolávací cena:

3 000 Kč

3 200 Kč

Toyen [toajen], vlastním jménem Marie Čermínová (21. září 1902 Smíchov[1] – 9. listopadu 1980 Paříž), byla česko-francouzská malířka, jedna z představitelek evropského surrealismu. Je významnou osobností české kultury, ačkoliv většinu života prožila v Paříži. Patří mezi nejvýznamnější a nejsvobodnější tvůrčí osobnosti umělecké avantgardy první poloviny 20. století.

Konec: 21.04.2024 18:28:00

200 Kč

Příhozů: 2

QME16030 320005.04.2024 18:06:04
SUL09625 300030.03.2024 11:18:15