• 638292566255461676_20230902_130012.jpg
  • 638292566257336202_20230902_130020.jpg
  • 638292566258742128_20230902_130035.jpg

Jíra Josef

*11. 10. 1929 +15. 6. 2005

Milenci s beránkem

ID Aukce: 10130
olej, lepenka, 48x58cm, signováno vpravo dole, datováno 1978, vzadu přípis autorem, rámováno, zaskleno.
Vyvolávací cena:

10 000 Kč

150 000 Kč

Studoval na odborné šperkařské škole v Turnově v oddělení rytí drahokamů. Studium na AVU v Praze zahájil v přípravce u K. Mináře, po roce studoval u M. Holého (1946 - 1949). V roce přijetí na AVU se stal členem reprezentačního družstva lyžařů. 1949 dobrovolně opustil s Jiřím Malým školu, ale 1950 utrpěl při lyžování úraz a na školu se vrátil. Ujal se ho O. Nejedlý, u kterého zůstal jeden semestr, aby pak studia dokončil na figurální škole u V. Rady (1952). Od 1955 ilustruje. V roce 1957 získal ateliér na pražské Letné, kde tvořil své charakteristicky potemnělé obrazy. V roce 1959 navštívil SSSR a Paříž, kde vystavoval. Od roku 1963 se základem jeho tvorby stává cyklus Velikonočních obrazů. V roce 1971 začal vytvářet rozsáhlou kompozici z protiválečného cyklu - Lidice. V roce 1992 otevřel na statku v Malé Skále galerii výtvarného umění, kde shromáždil díla více než osmdesáti českých umělců.

Aukce s limitní cenou
Konec: 17.03.2024 19:01:11

5 000 Kč

Účastníků: 3
Příhozů: 64

SEG45412 15000017.03.2024 18:59:11
GRV55090 11000017.03.2024 17:45:24
SEG45412 9200014.03.2024 8:42:42
DNE37585 9000014.03.2024 8:42:42
SEG45412 8800014.03.2024 8:42:32
DNE37585 8600014.03.2024 8:42:32
SEG45412 8400014.03.2024 8:42:22
DNE37585 8200014.03.2024 8:42:22
SEG45412 8000014.03.2024 8:42:12
DNE37585 7800014.03.2024 8:42:12
SEG45412 7600014.03.2024 8:42:01
DNE37585 7400014.03.2024 8:42:01
SEG45412 7200014.03.2024 8:41:51
DNE37585 7000014.03.2024 8:41:51
SEG45412 6800014.03.2024 8:41:41
DNE37585 6600014.03.2024 8:41:41
SEG45412 6400014.03.2024 8:41:31
DNE37585 6200014.03.2024 8:41:31
SEG45412 6000014.03.2024 8:41:21
DNE37585 5800014.03.2024 8:41:21
SEG45412 5600014.03.2024 8:41:11
DNE37585 5400014.03.2024 8:41:10
SEG45412 5200014.03.2024 8:41:00
DNE37585 5000014.03.2024 8:41:00
SEG45412 4900014.03.2024 8:40:50
DNE37585 4800014.03.2024 8:40:50
SEG45412 4700014.03.2024 8:40:40
DNE37585 4600014.03.2024 8:40:40
SEG45412 4500014.03.2024 8:40:30
DNE37585 4400014.03.2024 8:40:30