• 638434289711910838.jpeg
  • 638434289715035144.jpeg
  • 638435127605378307.jpeg

Toyen

* 21. 9. 1902 Sm + 9. 11. 1980 (v

Čtvero živlů

ID Aukce: 10118
serigrafie, rozměr 31 x 47cm, celkový rozměr 50x70 cm, signováno, nerámováno volný list. Číslováno 59/280. Přiložen certifikát.
Vyvolávací cena:

2 500 Kč

2 500 Kč

Toyen [toajen], vlastním jménem Marie Čermínová (21. září 1902 Smíchov[1] – 9. listopadu 1980 Paříž), byla česko-francouzská malířka, jedna z představitelek evropského surrealismu. Je významnou osobností české kultury, ačkoliv většinu života prožila v Paříži. Patří mezi nejvýznamnější a nejsvobodnější tvůrčí osobnosti umělecké avantgardy první poloviny 20. století.

Konec: 17.03.2024 20:20:00

200 Kč

GLY39324 250013.03.2024 16:09:42