• 637950512822256743_31B70C07-B43C-4BFF-B812-D3A53D71E9FF.jpeg
  • 637950512828350323_0A20F2EB-5C25-4070-9534-D2755D1FB9AB.jpeg
  • 637950512830694100_D594670D-1335-4408-B260-E5533250753F.jpeg
  • 637950512833194257_FF28157D-0166-4D1D-98BF-D97BD4D652DA.jpeg

Konečný Josef

*8. 9. 1909 + 7. 4. 1989

Chalupy z východního Slovenska

ID Aukce: 7480
Olej na lepence, signováno vpravo dole, rámováno, rozměr 45 x 51 cm. Přípis autora verso.
Vyvolávací cena:

5 000 Kč

5 000 Kč

Vyučil se malířem pokojů a dekorací, od 1928 navštěvoval v Brně večerní kurzy kreslení na Škole uměleckých řemesel, kde se seznámil s malířem F. Myslivcem, jenž usměrňoval jeho tvůrčí začátky. Od roku 1932 působil v Praze, věnoval se malbě, studoval u prof. Nechleby na AVU v Praze, po válce studia dokončil. 1939 vstoupil do SVUM, 1945 do Bloku v Brně. 1946 se trvale usadil v Hodoníně. Již na Akademii obdivoval díla V. Nechleby a starých mistrů, což se odrazilo v portrétech a zátiších 30. let.

Konec: 19. 10. 2022 20:07:00

500 Kč