• 637490036761563048_IMG-20210204-WA0000.jpg
  • 637490036924241774_IMG-20210204-WA0002.jpg
  • 637490037083013969_IMG-20210204-WA0001.jpg

Beneš Vincenc

*22. 1. 1883 +27. 3. 1979

Zátiší s ovocem

ID Aukce: 2802
Odvážná, silně expresivní práce v duchu dobového senzuálního realismu, ve které se na cestě za novým výrazem nebál experimentovat pod vlivem V. Špály. Beneš kompozici zobrazil v živelném rukopisu za pomoci čistých zářivých barev, výrazné obrysové linky a zjednodušeného tvarového názvosloví, čímž se rovněž v mnohém přiblížil velikánům francouzské malby.

Olej plátno, 49x63cm, signováno vlevo nahoře, rámováno, zaskleno.

Děkujeme PhDr. M. Zachařovi a MgA. D. Halatovi za ověření autenticity.
Vyvolávací cena:

45 000 Kč

68 000 Kč

Konec: 7. 4. 2021 20:04:17

1 000 Kč

Účastníků: 4
Příhozů: 24

VFO86702 680007. 4. 2021 19:59:17
MYZ95554 670007. 4. 2021 19:57:22
VFO86702 660007. 4. 2021 19:56:33
MYZ95554 650007. 4. 2021 19:55:13
VFO86702 640007. 4. 2021 19:50:44
VCM49762 630007. 4. 2021 19:46:38
VFO86702 620007. 4. 2021 19:25:43
MRQ24609 610007. 4. 2021 19:01:22
MRQ24609 600007. 4. 2021 18:59:55
MYZ95554 590007. 4. 2021 18:59:26
MRQ24609 580007. 4. 2021 18:59:19
MYZ95554 570007. 4. 2021 9:11:23
MRQ24609 560007. 4. 2021 9:11:15
MYZ95554 550007. 4. 2021 9:11:03
MRQ24609 540007. 4. 2021 9:10:57
MYZ95554 530007. 4. 2021 9:10:52
VCM49762 520007. 4. 2021 9:10:42
MYZ95554 510007. 4. 2021 9:10:42
VCM49762 500007. 4. 2021 9:10:31
MYZ95554 490007. 4. 2021 9:10:31
VCM49762 480007. 4. 2021 9:10:21
MYZ95554 470007. 4. 2021 9:10:21
VCM49762 460007. 4. 2021 9:10:11
MYZ95554 450007. 4. 2021 9:08:38