• 637033556544616963_20190830_153141.jpg
  • 637033556563054470_20190830_153047.jpg
  • 637033556579773594_20190830_153035.jpg
  • 637033556596805408_20190830_153201.jpg
  • 637033556863326434_20190830_153114.jpg

Géza Boross

*30.4.1908 +10.6.1971

Csendélet (Zátiší)

ID Aukce: 2794
Jedná se o vzácné dílo, které předpovídá autorovu výtvarnou cestu ke smyslově zabarvenému expresionismu a výrazně monumentálnímu projevu. Dílo je vyvedeno v sytých barvách nanášených v expresivních tazích, jež dodávají květinám melancholický charakter. Moderní květinová variace ve výtvarníkově typickém expresivním koloritu a původní adjustaci.

olej sololit, 50x40 cm, signováno vlevo dole, mírné poškození vpravo nahoře. Původní etiketa.

Pravost ověřil PhDr. M. Zachař, a MgA D. Halata.
Vyvolávací cena:

2 000 Kč

2 000 Kč

Konec: 26. 5. 2021 20:08:00

100 Kč

KOV26637 200026. 3. 2021 6:28:18