• 638394486397120912_20231228_141228.jpg
  • 638394486400245173_20231228_141232.jpg
  • 638394486403525665_20231228_141243.jpg

Kuprin Aleksandr Vasilevic

*1880 +1960

Pohled na hrad

ID Aukce: 10127
Olej plátno, 47x36 cm. Signováno vpravo dole, nedatováno. Konzultováno a pravost ověřena MgA D. Halatou.
Vyvolávací cena:

20 000 Kč

23 000 Kč

ruský malíř a zakládající člen skupiny Knave of Diamonds. Narodil se v Borisoglebsku (v oblasti Voronež v Rusku) v roce 1880 a zemřel v Moskvě v roce 1960. Jeho nejznámější díla jsou různé krajiny a zátiší. Kuprin studoval v soukromých ateliérech po dobu dvou let v Petrohradě, než se v roce 1904 přestěhoval do Moskvy. V roce 1908 se Kuprin seznámil s novými styly francouzského malířství v soukromých sbírkách moskevských mecenášů. V roce 1910 opustil školu a stal se jedním ze zakládajících členů umělecké asociace Knave of Diamonds. V roce 1918 přijal Kuprin místo profesora na Svomasu v Petrohradě a také na škole Vkhutemas v Moskvě (Státní vyšší umělecké a technické studia), kde pokračoval jako přednášející až do roku 1952. V roce 1925 se stal členem Asociace moskevských malířů, což ho odklonilo od dřívějších vzpurných asociací se skupinou Knave.

Limit nebyl dosažen.
Konec: 17.03.2024 19:14:00

1 000 Kč

Příhozů: 4

OXN00665 2300017.03.2024 17:46:56
CTP55410 2200017.03.2024 17:46:54
OXN00665 2100014.03.2024 8:38:07
OXN00665 2000013.03.2024 11:21:48