• 637079431733059227_20191029_105159.jpg
  • 637079431952451869_20191009_121649.jpg
  • 637079432758977968_20191009_121704.jpg

Repin Ilja Jefimovič

*5.8.1844 +29.9.1930

Podobizna muže

ID Aukce: 447
Olej na plátně fixovaný na desce, rozměry 50x37cm, signováno vpravo dole. Jeden z nejslavnějších ruských malířů, představitelů realistické školy, byl za svého života velice uznáván, což dokazuje i členství v rakouském spolku Secession nebo v České akademii císaře Františka Josefa. Dílo je malováno v realistickém duchu a i v tomto případě se Repinovi prostřednictvím plastického barevného vrstvení podařilo mistrně zachytit psychickou hloubku. Pravost ověřena soudním znalcem MgA Halatou. Štítek Národní Galerie
Vyvolávací cena:

900 000 Kč

900 000 Kč

50 000 Kč