• 636989041243300770_20190716_153416.jpg
  • 636989041370676525_20190716_153441.jpg
  • 636989041510769848_20190716_153351.jpg
  • 636989041642420856_20190716_153529.jpg

Žádník Karel

*18. 7. 1847 +26. 12. 1923

Portrét dívky v kroji

ID Aukce: 1259
Naprosto ojediněle se vyskytující obraz tohoto českého velikána a spoluobjevitele tisku. Je sběrateli velmi žádan a vyhledáván. Obraz vznikl v roce 1889 a inspirací mu byla láska k lidovému folklóru, kdy často spojoval krásu krojů s ženským půvabem.

olej na dřevě, rozměr 27 x 21 cm, signováno a datováno v pravo nahoře v původním rámu

Konzultováno a pravost ověřena soudním znalcem MgA D.Halatou
Vyvolávací cena:

3 000 Kč

3 200 Kč

100 Kč

Příhozů: 3

VCK29830 320028. 5. 2020 11:59:00
NQN82650 31003. 5. 2020 7:16:05
VCK29830 300028. 4. 2020 17:57:42