• 636892137350150175_Vaszary copy.jpg
  • 636893773032011986_20190328_133928.jpg
  • 636892137588955041_Vaszary3 copy.jpg
  • 636893540205405226_Screen Shot 2019-03-28 at 7.13.05 AM.png

Vaszary János

*30.11.1867 +19.4.1939

Letní den v parku

ID Aukce: 1258
Toto vyjímečné dílo vzniklo kolem roku 1930, kdy Vaszary znovu navštívil Paříž. Inspirován díly Matisse, Deraina a Dufyho, je i tento obraz ukázkou skvělé techniky s naprosto ojedinělou a velmi odvážnou barevností, především tóny zelené a modré, zachycující letní náladu v maďarské metropoli u břehu Dunaje. Toto dílo se tak stává ozdobou každé mimořádné sbírky.

olej na plátně, rozměr 47 x 60 cm, signováno vpravo dole

Písemný posudek PhDr. Rea Michalová, Ph.D.
Vyvolávací cena:

350 000 Kč

510 000 Kč

10 000 Kč

Příhozů: 3

IUQ29632 51000024. 5. 2020 7:43:54
MCW92514 50000024. 5. 2020 7:43:52
IUQ29632 3500003. 5. 2020 7:15:29